воскресенье, 24 ноября 2013 г.

Мої уроки


Урок математики у 4 класі 

Слайд 1.
Тема. Узагальнення та систематизація знань учнів по темі «Швидкість. Час. Відстань» і «Множення багатоцифрового числа на одноцифрове».
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів по даній темі; сприяти формуванню стійкого вміння розв’язувати задачі на знаходження швидкості та приклади на множення багатоцифрових чисел; працювати над розвитком  швидких обчислювальних навичок, логічного мислення, уваги; сприяти вихованню колективізму, дружнім стосункам між учнями.
Обладнання: комп’ютер, проектор, ігрові фішки, таблиці.

Хід уроку

І. Організація класу.
Слайд 2.
-          Нещодавно мі з вами побували на телестудії та провели кілька хвилин на різних телепередачах. А сьогодні будемо учасниками гри «Мій зможе!». І я впевнена «Мої зможуть!».
Слайд 3.
  -  Зможуть бути розумними, уважними та впевненими у собі та своїх знаннях, добре підготуватися до контрольної роботи, працювати згуртовано
ІІ. Усне опитування.
- Кожна команда має набір фішок. Отримавши завдання, вам потрібно зробити ставки.
1 тур. «Мозковий штурм»
     Слайд 4.
-         Спробуйте здогадатися яким буде перше завдання нашої гри.
-         А першою робить ставку команда, що відповість найшвидше.
-         Трійка коней подолала відстань 15 км. Скільки кілометрів пробіг один кінь? (15 км)
-         Робіть ставки. Найбільша -  10 фішок. Ставку робить капітан.
-         Не скільки запитань відповість команда без помилок.
1.     Скільки метрів в 4 кілометрах?(4000 м)
2.     Як знайти відстань? (швидкість помножити на час)
3.     Що таке периметр? (сума довжин всіх сторін многокутника)
4.     Яке число називають круглим?(те, що закінчується 0)
5.     У якому місяці є 28 число?(у кожному)
6.     Десять морквин важать 600 г, 8 буряків  - 4 кг. А скільки важить
1 кг картоплі? (1 кг)
7.     Яке число називають непарним?(те, що не ділиться на 2)
8.     Як називають фігури, що мають кути? (многокутники)
9.     Яку дію потрібно виконати, щоб знайти частину числа?(ділення)
10.           Щоб знайти невідоме ділене потрібно….(частку помножити на дільник)

Якщо ставка зіграла, то всі фішки переходять команді. Якщо не зіграла – залишаються у ведучого.

ІІІ. Математичний диктант.

-         Здогадайтесь, яким буде завдання ІІ туру.

Слайд 5.

-         Робимо ставки. Найбільша 5 фішок.
-         Першою робить ставку команда, що є наступною від попередньої, яка грала.
-         Запишіть сьогоднішню дату цифрами.( 111212)
-         Переставте цифри так, щоб утворилось найбільше число. (221111)
-         Переставте цифри так, щоб утворилось найменше число. (111122)
-         Зменште перше число на 10000. (101212)
-         Збільште перше число на 200. (111412)

Зачитує учень тієї команди що зробила найбільшу ставку. Якщо помилок немає – забирають всі фішки. Якщо ні – залишають у ведучого.

ІV. Усна лічба.

-         Спробуйте здогадатися наступне завдання.

 Слайд 6.

-         Командам потрібно обчислити ланцюжок прикладів. Яка команда не допустить помилок при обчисленнях? Починаємо з команди, що є наступною.
-          Робимо ставки. Найбільша – 5 фішок.

102 * 2 =204                104 * 3 = 312                  105 * 4 = 420
204 * 3 = 612               312 * 2 = 624                   420 * 2 = 840
612 * 10 = 6120          624 * 10 = 6240              840 * 10 = 8400
6120 / 2 = 3060           6240 / 2 = 3120               8400 / 2 = 4200
3060 / 10 = 306           3120 / 10 = 312               4200 / 10 = 420
306 / 6 = 51                  312 / 6 = 52                      420 / 5 = 84

Фішки віддаються команді, що робила ставку. Якщо допущена помила – фішки залишаються у ведучого. Команді, що не робили ставки, але правильно виконали – отримують по 2 фішки.

V. Робота над задачами.
- Спробуйте здогадатися, яким буде наступне завдання.

Слайд 7.
- Робимо ставки, щодо правильності виконання.

Слайд 8.
Рухомий об’єкт
Швидкість
Час
Відстань
Катер
Зебра
Лелека
24 км/год
?
40 км
4 год
3 год
?
?
45 км
120 км
Поїзд
Автомобіль
Лижник
?
70 км/год
13 км/год
3 год
2 год
?
360 км
?
26 км
Таксі
Людина
Літак
80 км/год
5 км/год
?
?
4 год
2 год
320 км
?
420 км

-         Записати в зошит розв’язання. Зачитати. Якщо, команда, що зробила ставку все виконала правильно – отримує всі фішки. Команди які не робили ставку, але виконали правильно – отримують по 2 фішки.

VІ. Фізкультхвилинка.

Слайд 9.

VІ. Творча робота над задачею.

-         Переходимо до наступного туру.

Слайд 10.

-         У цьому турі ставки відсутні, але кожен з вас може принести своїй команді певну кількість фішок. За правильне виконання першого рівня – 5 фішок, ІІ рівня – 4 фішки, ІІІ рівня – 3 фішки.

Слайд 11.

Складіть задачу за виразом: і розв’яжіть

                *         +           *               =  570 км.
               *          -           *                  =  70 км.

Складіть і розв’яжіть задачу за планом.

1)          *          =               (км) – відстань за 3 год.

2)          *          =               (км) – відстань за 5 год.

3)          +         =  94                      (км) – весь шлях.

- Розв’яжіть, склавши задачу за схемою:

1)      6         *      =                 (км) – пройшов турист за 2 год;

2)    4        *       =                  (км) – пройшов турист за 4 год;

3)     +        =      28  (км) – весь шлях.

Перевірка виконання. Розподіл фішок.

VІІ. Фізкультхвилинка для очей.

VІІІ. Самостійна робота. (Розв’язування прикладів).

-         Погляньте на наступне завдання.

Слайд 12.

-         Робимо ставки. Ставка зіграє, якщо представник команди не допустить помилок. Максимальна ставка 5 фішок.

Слайд 13-14.

Всі учні розв’язують приклади по варіантах.

4 * 20374 = 81496                      5 * 30462 = 152310
3 * 123401 = 370203                 4 * 132502 = 230008
35705 * 7 = 249935                   46806 * 7 = 327642

- Отримайте фішки.

ІХ. Підсумок уроку.

 Слайд 15.

Визначення переможця.
Оцінювання.  
Домашнє завдання. (Підготуватися до контрольної роботи)


- Яке завдання було найважчим.
- Варто над ним попрацювати, щоб на контрольній роботі таке завдання не було важким.
Слайд 16.  (додатковий)
Якщо 777 * 143 = 111 111, то
777 * 429 = 333 333
На скільки треба помножити 777, щоб у відповіді було 222 222?
(429 – 143 = 286)



Комментариев нет:

Отправить комментарий